[metaslider id=11715]

            A máme tu opět zimu! Roční období, na které se těší hlavně děti díky sněhovým radovánkám, které toto roční období nabízí. Využili jsme příznivého počasí, sníh, lehký mrazík a připravili pro kluky další z neopakovatelných zážitků v naší ministrantské partě.

            Schůzku jsme jako vždy zahájili modlitbou, při které jsme děkovali za všechno, čím nás Pán obdarovává, a poprosili o pomoc a ochranu při konání ministrantské služby v kalendářním roce 2012. Kluci už se nemohli dočkat her. Proto hned první hra kluky uchvátila a schůzka tak mohla plynout v pohodové atmosféře. Kluci měli za úkol v časovém limitu vyrobit co nejvíce sněhových koulí, kterými pak se snažili trefovat hořící svíčky v určité vzdálenosti. Hru opanovalo družstvo starších – Vojta Henzl, Šimon Ledvinka a Pepa Málek. Ovšem družstvo mladších ve složení Péťa Kasal, Zdenda Venc, Kuba Kunstár a Danek Pokorný nesložili zbraně a ve druhém pokračování této soutěže ukázali i těm starším, že mají šikovné ruce. Druhou disciplínou v programu byla hra s názvem – Slepý střelec, kdy jsme jednomu z dvojice zavázali oči a jeho úkolem kluků bylo trefit daný terč s pomocí svého kolegy, který sloužil jako navigátor. Hru ovládla dvojice Vojta Henzl a Pepa Málek, kteří hned prvním pokusem zasáhli cíl. Námět na další hru vděčím panu farářovi, který vlastně hru vymyslel, já jsem doladil detaily. Kluci měli za úkol proběhnout stanovenou trať, aniž by je zasáhla sněhová koule, představující šíp, který má zasáhnout běžícího bizona v americké prérii. Bizon, jenž útok dychtivých lovců přestál bez zásahů nebo s nejmenším počtem zásahů, vyhrál. Tímto chci poděkovat nejmladším klukům, kteří statečně probíhali prérií a nezalekli se lovců. Hru opanoval Pepa Málek, který před zraky svého tatínka proběhl trať s pouhými 6 zásahy.

            Většina z nás už byla zima, proto jsme se odebrali na faru, kde jsme si uvařili čaj, udělali šťávu, klukům jsem rozdal bohaté ceny za jejich statečnost a odvahu. Zahráli jsme si také ministrantské pexeso, kde jsme si procvičili liturgické předměty a tím byla schůzka ukončena.

            Chci poděkovat kluků, hlavně z vesnic, že přijeli, doufám, že se jim jejich první ministrantská schůzka líbila a bude se jim služba u oltáře líbit.

 

Za ministrantský taem přibyslavské farnosti – Lukáš Ležák

 

0 comments

Odpovědět