[metaslider id=11715]

V tomto roce se bude pašijová hra konat v úterý 31. března 2015 od 20:00 hod. na kopci v areálu Libušína. Komu by nevyhovoval tento termín, může využít jedné ze dvou generálek, a to v neděli 29. března 2015 v 15:30 hod. nebo v 19:30 hod.

Pašije se hrají ve Žďáru nad Sázavou již od roku 1998. Jak uvádí sami tvůrci a více než 200 herců tohoto provedení pašijových her „Co se stalo s Ježíšem?“ v předchozích letech, jde zde o „více než jen divadelní představení. Duchovní rozměr celého příběhu je snad tím pravým, co dnešní uspěchaná doba potřebuje. Zastavit se a zamyslet se nad svým životem může napomoci i tento silný a emocemi nabitý příběh. Věříme, že účast na této hře o životě, smrti a vzkříšení Ježíše Krista přispěla k hlubšímu prožitku Velikonoc nejen účinkujícím, ale i návštěvníkům.

Smysl všeho bylo přiblížit evangelium všem lidem, které příběh o životě, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista oslovuje a zajímá. Pašijová hra „Co se stalo s Ježíšem?“ je v provedení žďárských farníků příspěvkem k evangelizaci. Je to základní stavební prvek celé hry, která vychází z evangelia.“

Hlavním pořadatelem je Římskokatolická farnost ve Žďáru nad Sázavou, která by se však neobešla bez velké řady spolupracovníků, finanční i mediální podpory mnoha organizací.

Více informací o pašijových hrách, jak probíhaly jednotlivé ročníky a jejich fotogalerie jsou k dispozici na stránkách Římskokatolické farnosti svatého Prokopa ve Žďáru nad Sázavou v odkazu k Pašijovým hrám, odkud je čerpána také výše uvedená citace.

Marie Zrzavá

0 comments

Odpovědět