[metaslider id=11715]

V sobotu 21. dubna se v Chrudimi uskuteční Diecézní ministrantské setkání. Jedná se o každoroční setkání chlapců a děvčat sloužících u oltáře ve věku od 6-ti do 15-ti let. V této formě se letos děti setkají již po sedmé. První takové setkání bylo víkendové a konalo se v roce 2006 ve Skutči. V dalších letech se ministranti sešli v Pardubicích, v Ústí nad Orlicí, v Kutné Hoře, Vysokém Mýtě a v minulém roce v Červeném Kostelci. Cílem setkání je umožnit dětem sejít se jako křesťané, uvědomit si výjimečnost své služby u oltáře, společně prožít krásnou liturgii a ve společenství prohloubit i vztah k Pánu Ježíši.

Setkání začne v 8.30 ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie. Právě tam se uchovává i milostný obraz Nejsvětějšího Spasitele, který se stal inspirací pro téma setkání: HLEDEJTE JEHO TVÁŘ. Jakým způsobem budou děti objevovat Ježíšovu tvář a co najdou, poznají během dopoledního programu. Setkání vyvrcholí mši sv. ve 13.30 ve farním kostele, kterou bude celebrovat otec biskup Jan Vokál.

Těšit se můžete na zajímavé soutěže, navážete nové kamarádství, zažijete mnoho nevšedních zážitků a samozřejmě budete součástí liturgie s biskupem Mons. Janem Vokálem. Proto neváhejte a pojeďte s námi do Chrudimi.

Kontakt: Lukáš Ležák 774 181 841, Martin Ležák 774 181 842, Petr Málek ml. 604 572 088

http://ministranti.farnostck.cz/

Hlásit se můžete v zákristii!

Lukáš Ležák

0 comments

Odpovědět