[metaslider id=11715]

První říjnový víkend odstartuje letos již desátý ročník Přibyslavského nocturna.

V pátek 1. října od 19.30 si rozhodně nenechte ujít tak trochu irsko-francouzský večer, který zahájí skupina Alastair věnující se tradiční irské a skotské muzice, za jejíhož doprovodu si budete moci zatančit s tanečníky a tanečnicemi ze skupiny Keltský tygr. Vrcholem večera bude bezesporu koncert skupiny Bran s písněmi s mystickým nádechem, ovlivněnými starými bretaňskými legendami, dobrodružstvím a melancholií. Charismatický frontman kapely Dewi Pajot, který se narodil na západě Bretaně a vyrostl v oblasti lorientské, dokáže na koncertech skupiny Bran vytvořit naprosto neopakovatelnou atmosféru, která již před několika lety ve farní stodole nadchla návštěvníky nocturna. K pohodě pátečního večera zajisté přispěje také příjemně vytopená čajovna s domácími buchtami, posezení u ohně a hospůdka.

Sobotní odpoledne bude již tradičně patřit dětem. Tentokrát si budou moci odnést vlastnoručně vyrobené dílko z výtvarných dílen ve farním sále.

V sobotu 2. října od 19.00 se pak v kostele Narození sv. Jana Křitele rozezní skladby mistrů klasické hudby v podání renomovaných interpretů, z nichž letos by mohl být pro posluchače největší zajímavostí Katedrální sbor sv. Vladimíra, který vystupuje pod záštitou ukrajinské ambasády, věnuje se sborové duchovní hudbě byzantského obřadu, interpretaci ukrajinských lidových písní či skladeb inspirovaných ukrajinskou poezií.

Přibyslavské nocturno 2010 zakončí studentská hudební skupina Kapři doprovodem nedělní bohoslužby.

Těšíme se, že se touto doufáme pestrou hudební nabídkou necháte zlákat a přijmete pozvání na již tradiční podzimní muzicírování.

Přibyslavské nocturno 2010

Plakát ve formátu PDF ke stažení: plakat-nocturno-2010

0 comments

Odpovědět