[metaslider id=11715]

Po několikaměsíční pauze proběhla v sobotu 14. února 2015 mezi 9. – 11. hodinou ministrantská schůzka. Nakonec se nás sešlo celkem sedm. Z fary jsme šli do kostela, kde po společné modlitbě začala první část, kdy mladší ministranti společně s panem farářem zkoušeli zvonění na zvonky během liturgie. Zatímco starší ministranti trénovali v zákristii práci s misálem.

Následně jsme se vrátili zpět na faru a zbytek schůzky se nesl ve znamení her, konkrétně Čokolády, Pepíčku, pípni a hry Na schovávanou. Možná se teď někdo ptá: „Jakže se ta čokoláda hraje? To se sedí, poslouchá rádio a u toho debužíruje čokoláda?“

Taková představa je sice hezká, ale moc velká hra by to nebyla. Bohužel popis pravidel by nám zabral celou stránku, ale jestli vás zajímá, jak se vlastně uvedené hry hrají, neváhejte se zeptat některého z ministrantů, kteří na schůzce byli nebo pokud jste z řad dětí a mládeže, přijďte na faru na nějaké setkání, které je pro vás určené a nejspíše se s touto hrou i s jinými hrami setkáte.

Další ministrantská schůzka proběhne v sobotu 14. března 2015, opět v čase 9 – 11 hodin.

Na shledanou se těší

Kája Březina

3 comments

Odpovědět